Ayrıntıları ile Web Tasarım Fiyatları

AYRINTILARI İLE WEB TASARIM FİYATLARI

Bu yazımızda sizlere web site tasarımının nelerden oluştuğundan bahsedeceğiz. Yani sizde bize web sitesi yaptırırken yada bunu kendiniz yaparken hangi ücretleri ödemeniz gerektiğini anlatacağız. Web Sitesi Fiyatları nı ayrıntılı olarak veriyoruz. Web sitenizin arama motoru optimizasyonu fiyatlarınıda yazımıza dahil ediyoruz. Hemen merak etmeye başladıysanız işte web tasarım fiyatları ayrıntılı listesi . Yan sütunda ilk önce ödeme kalemlerinizi, Aşağıda ise fiyatlarını ve ayrıntılarını vereceğiz.

WEB TASARIM FİYATLARI KALEMLERİ

 1. Alan adı
 2. Site barındırma
 3. Tercih ederseniz tam istediğinize uyan premium tema
 4. Tercih ederseniz tam istediğinize hizmet edebilen özellikler/eklentiler
 5. Site içi görseller
 6. Tercih ederseniz video tanıtım yada reklam
 7. İhtiyacınız varsa logo/kartvizit/promosyonlar
 8. Site içi SEO
 9. Siteniz için özgün ve SEO uyumlu içerik
 10. Site dışı SEO çalışması / backlink, tanıtım yazısı vs. satın alma
 11. Ve tabi ki bunların hepsinin organizasyonunu ve sitenizin oluşturulmasını sağlayan web master’ın hakkı 🙂

Yukarıdaki listeyi çalışan bir motorun dişlileri olarak düşünebilirsiniz. Bu dişlilerden biri yada bir kaçı olmadığı taktirde, diğerleride sizin için çok verimli olmayacaktır.

 

WEB SİTESİ FİYATLARI

FİYAT MENÜSÜ

Listemizi ayrıntılı incelediğinizde sizden ne için ücret istediğimizi, yada kendiniz web sitesi yapacaksanız ne için ödeme yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.

alan adınız

5 ₺ ile 80 ₺ arası

Detaylı anlatım için aşağıda bakın.

barındırma hizmeti

24 ₺ ile 180 ₺ arası

Detaylı anlatım için aşağıya bakın

Premium Tema

Detaylı anlatım için aşağıya bakın

0 ₺ ile 400 ₺ arası

Premium Özellikler / Eklentiler

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

0 ₺ ile 400 ₺ arası

Site içi görseller

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

20 ₺ ile 1000 ₺ arası

Video tanıtım yada video reklam

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

100 ₺ ile 800 ₺ arası

Logo / Kartvizit ve promosyonlar

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

40 ₺ ile 700 ₺ arası

Site içi SEO

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

300 ₺

SEO uyumlu içerik

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

45 ₺ ile 1000 ₺ arası

Site Dışı SEO/Backlink/Tanıtım Yazısı

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

40 ₺ ile 1000 ₺ arası

Web Master'ın Organizasyon ve Çalışması için

Detaylı anlatım için aşağıya bakınız

750 ₺

Yukarıdaki listeyi incelediğinizde tüm yükü web master’ın üzerine yıkarak ve birazda pazarlık yaparak 800-750 ₺ arası vasat bir siteye sahip olabilirsiniz. Sırf bunun için bir çalışma dahi bir web masterın en az 2 haftasını alabilir. Eğer tüm özelliklerim premium olsun ve masraftan çekinmeyim diyorsanız, Bununla beraber ben bütçemi hazırladım ve tam anlamı ile internet ile işlerimi harika seviyelere getireceğim diyorsanız 6000 ₺ yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Şimdi adım adım bu fiyatları ve sizlere nerelerde ne gibi tasarruflar sağlıyor ve öneriyoruz görelim.

Alan Adı

Alan adınızı ilk yıl promosyonlu olarak godaddy sitesinden .com uzantılı olarak 13 ₺ ye satın alabilirsiniz. Fakat takip eden yıllarda bu ücret 77-80 ₺ olmaktadır. Bununla beraber  .com uzantılı olmayıp .club , .site, .website vb uzantılarda ilk yıl 5 ₺ ile 30 ₺ arasında uygun ücretlerle alabilirsiniz.

 •  com.tr uzantılar için önemli ayrıntı. Sonu .tr ile biten uzantılar Türkiye lisansına sahiptir. Sonu com.tr dahil, .tr ile biten tüm uzantıları ODTÜ merkezli www.nic.tr sitesinden en uyguna satın alınız. com.tr için şirket ve firma belgeleriniz olması gerekmektedir. (ör: www.duruilaclama.com.tr )  Yada isimsoyisim.com.tr de ise firma olmanıza gerek yoktur. (Ör: www.onurkalafat.com.tr) www.nic.tr de tüm alan adları 12 ₺ ile 20 ₺ arasında. Bununla beraber takip eden yıllarda sabit kalıp 5 yıllık satın alımlarda ise 1 yıl ücretsizdir.

Barındırma Hizmeti

Ucuz her zaman kalitesiz olacak diye bir kural olmadığı gibi her zamanda kaliteli olmayabilir. Barındırma hizmetini şu anden uygun ve devamlı müşteri desteği ile Güzel Host firması vermektedir. Burada tek siteyi yıllık 24 ₺ ye KDV dahil barındırabiliyorsunuz. Buna ek olarak geçen akşam internette yaptığım bir araştırmada şu an en hızlı ve premium özellikleri olan Site Ground un sistemi öneriliyor. Bizde Mimoza Bilişim olarak yakın tarihte Site Ground a geçmeyi planlamaktayız. Buradaki host hizmetine tek site için 150 ₺ yeterli olabilir.

Premium Tema

Biz Mimoza Bilişim olarak sizlere arasından seçebileceğiniz 100 lerce premium tema, artı özellik, görsel, Video, grafik, animasyon vb. lerini üyesi olduğumuz Envato Elements sayesinde sizlere sunuyoruz. Üstelik bundan sizin için bir şey talep etmiyoruz. Ücretini kendimiz aylık olarak ödüyoruz. Bununla beraber tam zevkinize uyan bir şablon / tema ise 39 dolar ile 69 dolar arasında değişmektedir. Buda 400 ₺ yi bulabilmektedir.

Premium Özellikler Eklentiler

Tema için yaptığımız aynı açıklamalar premium özellik ve eklentiler içinde geçelidir.

Site İçi Görseller

Siteniz için özgün görseller yaptırabilirsiniz. Tek bir slayt 20 ₺ olabileceği gibi tamamen özgün görsellerden oluşan bir site isterseniniz 1000 ₺ yi göze alabilirsiniz.

Video Tanıtım yada Video Reklam

Sitenizin video tanıtım yada reklam videsonu isteyebilirsiniz. Biz Mimoza Bilişim olarak video tanıtımı 100 ₺ ye video reklamı 400 ₺ ye ve özgün seslendirmeli uzun reklam videolarınızı 800 ₺ ye yapmaktayız.

Logo/Kartvizit/Promosyonlar

Sitenize en basit düzeyde 40 ₺ ye logo sağlayabileceğimiz gibi ihtiyaçlarınıza uygun paketlerde kartvizit/promosyon vs. paketlerimiz bulunmaktadır.

Site İçi SEO

Site içi SEO en can alıcı konumuz. Site içi bağlantılardan tutunda, resimlerinizin optimizasyon ve SEO ayarlarına, içeriklerinizin SEO ayarlarından, meta açıklama larınıza kadar bir dolu iş ve çalışma gerektirebilir. Bunun için sizden minimum 300 ₺ talep ederiz.

SEO Uyumlu İçerik

Gelişkin ve önde olan siteleri gezdiğinizde sayfalar dolusu içeriklerinin olduğunu görürsünüz. Siteniz minimum 45 ₺ ye 10 SEO uyumlu içerik, maksimum bir yılda kullanılmak üzere 1000 ₺ lik premium içerik sağlarız.

Site Dışı SEO/Backlink/Tanıtım Yazısı

Sitenize 40 ₺ minimum olarak kaliteli bir kaynakta tanıtım yazısı yayınlatabiliriz. Bununla beraber tam anlamı ile sağlam bir dış bağlantı örgüsü kurmamızı isterseniz size bunu 1000 ₺ ye sağlarız.

Web Master’ın Ücreti

Tüm bunların organizasyonunu yapan web master ise 750 ₺ lik bir ücret talep edecektir.

WEB TASARIM FİYATLARI – WEB TASARIM FİYATLARI –WEB TASARIM FİYATLARI- WEB TASARIM FİYATLARI-WEB TASARIM FİYATLARI

SİTENİZİ 750 ₺ YE YADA YUKARDA SAYDIĞIMIZ TÜM PREMİUM İÇERİKLERLE 6000 ₺ YE KADAR

HİZMETİNİZE SUNUYORUZ

Leave a Comment

submit loader