SEO Hizmetleri (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Hizmeti alanında mükemmel hizmet yıllardır Mimoza Bilişim’de
SEO Hizmetleri

Biz en etik yollarla,sizleri uzun vadede kara geçirecek mükemmel SEO hizmeti sunuyoruz.

  1. Anahtar Kelime Analizi & Strateji
  2. Web Site Yapısı Optimizasyonu
  3. Kod Optimizasyonu
  4. İçerik Stratejisi & Optimizasyon
  5. İnfografik Yaratımı

Neler yapıyoruz?

Site İçi Optimizasyon

RAKİP ANALİZİ

İÇERİK GELİŞTİRME

YENİDEN PAZARLAMA

LİNK İNŞASI

YEREL SEO

GÖRÜŞLER VE MÜŞTERİLER

Güzel Kelimeler. Güzel İnsanlar.

BAZI GERÇEKLER

10'DAN FAZLA SEO UYUMLU WEBSİTESİ

5'TEN FAZLA TIKLAMA BAŞI ÖDEME KAMPANYALARI

EN ÜST SIRALAMADA 250 ANAHTAR KELİME

HER GÜN 500 ZİYARETÇİ

0
MUTLU MÜŞTERİ

Birçok iş yaptık ve hepsinden iyi sonuçlar aldık.

0
yıl
İŞ TECRÜBESİ

Bizimle çalış ve zirveye yürü.

0
BİTMİŞ PROJE

Birçok iş yaptık ve güzel sonuçlar aldık. Bizimle çalış ve zirveye yürü.

5N, 1K ile SEO Hizmetleri

5N, 1K ile SEO Nedir?

SEO Ne Anlama Gelir?

SEO İngilizce’de ki “Search”, “Engine”, “Optimization” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmekte olup, Türkçe anlamı “Arama Motoru Optimizasyonudur”.
Arama motoru optimizasyonu web sitenizin Google ve diğer arama motorlarında gelebileceği en iyi yere gelmesini sağlayan etkinlikler bütünüdür. Daha doğru bir ifade ile web sitenizin genel performansını Google ve diğer arama motorlarında için iyileştirme diyebiliriz.

SEO Nerede Yapılır?

SEO web sitenizin içinde (Site – içi SEO) ve web sitenizin dışında (Site – dışı SEO) yapılır. İlk koşulda, yani site içi SEO’da web sitenizin arama motorları tarafından bulunabilmesi için tüm ayarlamalar yapılır.
Site içi optimizasyon sağlanmadan, site dışı optimizasyona geçilmesi anlamsızdır.

SEO Ne Zaman Yapılır?

Web sitenizin SEO işlemlerine web sitenizin yapılma aşamasında başlanması en iyisidir. Bu çok önemlidir ki, web siteniz kurulum aşamasında, örneğin URL uzantılarının doğru yapılandırılmış olmasından tutunda Google yada diğer arama motorlarına tanıtılması SEO uyumlu olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde web siteniz yapılırken SEO kurallarına uyulmadığı takdirde, daha sonradan SEO çalışması yaptırsanız dahi (eğer URL’ler arama motorlarına tanıtıldı iseler) yeniden index almaları gecikebilir. Yada sonradan SEO çalışması yaptırmazsanız hiç bir zaman Google ve diğer arama motorlarında iyi bir performans gösteremeyebilir.

SEO Nasıl yapılır?

SEO bu konuda uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Ne yazık ki deneme yanılma yolu ile yapılabilecek bir şey değildir. Yada konu ile ilgili eğitim alınarak yapılmalıdır. SEO uzmanları konu ile ilgili tecrübelerini zaman içerisinde değişik çalışmaları sonucunda elde etmişlerdir. Fakat mutlaka konu ile ilgili eğitimler almışlardır.

SEO Niçin Yapılır?

SEO web sitelerinin arama motorlarında en iyi performansı göstermesi için yapılır. Bu performans, site içinde ve site dışında olmak üzere 200 farklı faktöre web sitenizin uyum sağlatılması ile olur.

Kim SEO Yapar?

SEO hizmetini bu alanda uzman olan kişilerden almalısınız. Bir SEO uzmanı almış olduğu eğitimler ve kazanmış olduğu tecrübeler ile en iyi hizmeti sunacaktır.

5N, 1K ile Site İçi SEO Nedir?

Site-İçi SEO Ne Demektir?

Site İçi SEO Web sitenizin kontrol alanında yapılan bir takım teknik ayarlamaları içerir. Bu ayarlamaları Google ve diğer arama motorları sitenizi daha kolay bulabilmesi için kendileri yapmamızı istemektedirler.
Bu manada etik SEO’da diyebileceğimiz SEO arama motorlarının sitemizi daha kolay bulmalarını hatta çok daha kolay bulup, algoritmasında en ilgili sorgu sırasına koymasını sağlar. Site – İçi SEO’su yapılmamış bir sitenin arama motorlarında bulunması ya şans eseridir, yada imkansızdır. Ünlü SEO ustalarının verdiği çöle AVM kurma, örneğini en iyi temsil etmektedir.

Site-İçi SEO Nerede Yapılır?

Site-İçi SEO adındanda anlaşılacağı üzere sitenizin içinde yapılır. Web sitenize admin girişi yapıldıktan sonra kontrol panelinizin ilgili kod yada arayüz alanlarında yapılacak işlemlerdir.

Site-İçi SEO Ne Zaman Yapılır?

Site-İçi SEO nun sitenizin kurulum aşamasında yapılması büyük önem arz etmektedir. Lakin arama motorlarının ve özellikle Google’ın yeni sitelere hemen sıra vermemesi gerçeği göz önüne alınırsa web sitenizin kurulumu tamamlandığında İç-SEO suda yapılmış olmalıdır. Bu taktirde daha çabuk sıra (index) alacaktır.
Web sitenizin SEO su kurulum aşamasında yapılmadıysa, en kısa zamanda yapılması büyük önem arz eder. Bu web sitenizin bulunurluğu açısından büyük önem taşımaktadır.

Site-İçi SEO Nasıl Yapılır?

Site-İçi SEO içerik yönetim sistemi kullanan yani İngilizce kısaltma ile CMS olan sitelerde ilgili CMS sisteminin yönlendirici işaretleri kullanılarak yapılabilir. Dünya’daki internet sitelerinin dörtte birinden fazlasının kullandığı WordPress CMS’si için en yaygın SEO eklentisi Yoast SEO aracıdır.
Opencart, Magenta, Prestashop, Shopify ve benzeri e-ticaret sistemleri içinde zaman zaman bazı faydalı SEO eklentileri üretilmektedir. Bu eklentiler sitenin kontrol panelinde olduğu için daha çok site içi SEO yu etkilemektedir.  Sitenizin dışındaki SEO ile bir ilgileri yoktur.
CMS ve e-ticaret sistemleri haricindeki özgün yazılım yada html ve html5 yapılı sistemlerdede kod bölgelerinde meta başlıklar, tanımlar ve anahtar kelimeler ayrı ayrı girilerek site içi SEO işlemleri yapılmaktadır.

Site-İçi SEO Niçin Yapılır?

Site İçi SEO arama motorlarının crawler Türkçe ifade ile örümceklerinin web sitelerini tararlarken, web sitenizin kolayca bulunabilmesi için yapılırlar. Google ve diğer arama motorları web sitenizi, meta etiketlerinizden, bağlantılama yapınızdan, resim alt ve meta etiketlerinizden olmak üzere bir dolu yöntemler ile bulurlar. Bu nedenle Site-İçi SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını kesinlikle yapılması gerekir diye söyleyebiliriz.

Kim Site-İçi SEO Yapar?

Arama motorlarının dizinleme, sıralama sistemlerine yıllardır aşina olanlar, tecrübe kazanmış web site sahipleri bu işi yaparlar. Fakat her ne kadar tecrübe kazanmış olsalarda site içi seo nun genel anlamı kadar çok genişçene bir konudur. Örneğin ben ilk defa web siteme bundan 12 yıl önce 2008 yılında SEO uygulamıştım. Son 3 yıldan bu yana ise Mimoza Bilişim web tasarım SEO Hizmetleri portfolyo sitem ile kazandığım müşterilerim için SEO işlemlerini gerçekleştirmekteyim.

5N, 1K ile Site Dışı SEO Nedir?

Site Dışı SEO Ne Anlama Gelir?

Site dışı SEO, en çok sitemizin dışında, kontrol panelimizde olmayan SEO işlemlerine verilen addır.

Site Dışı SEO Nerede Yapılır?

Site dışı SEO sosyal medya alanlarında, forumlarda, diğer site ve bloglarda yapılır. text (metin), resim, video, infografik vb. içerisine link eklenerek yapılmaktadır. Böylece sitemize bir dolu yerden bağlantı çekip bir nevi sitemizin diğer alanlarda reklamını yapmış olacağız.

Site Dışı SEO Ne Zaman Yapılır?

Site dışı SEO, sitemizin tasarımı ve iç seo ayarları tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. İç seo ayarları yapılmamış bir siteye, dış seo yapılması mantıksız hatta zararlı olabilecektir.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Dış SEO, sosyal medya, araçlarına yazı, resim, video ve infografik girilip sitemize link çekerek yapılır. Aynı zamanda forumlar ve diğer sitelerin ve blogların yorum bölümleri bu amaç ile kullanılabilirler.

Site Dışı SEO Niçin Yapılır?

Site dışı SEO, mantık olarak web sitenizin dışarıda yani web sitenizin dışında ücretsiz reklamının yapılması için yapılır. Bir nevi başka kaynaklar, web sitenizi sektörünüzde referans olarak göstermektedir. Böylece web sitenize hem geribağlantı (backlink) sağlamış, hemde tanıtım sağlamış olursunuz.

Kim Site-Dışı SEO yapar?

Site dışı seo yapacak kişilerin teknolojik donanımı tam olması gerekir. Örneğin web sitenizi tanıtmak için kaliteli videolar, infografikler, görseller veya yazılar hazırlayacak. Bunları yayınlayacağı yerlerde üyeliklerini ücretsiz yada ücretli olması gerekecektir.
Mimoza Bilişim bu satırları yazdığı sıralarda “Web tasarım SEO hizmetleri” sorgusunda arama motorlarında tüm Türkiye’de 1. sıradadır. Ayrıca SEO hizmetleri sorgusunda ilk 20 dedir. Biz sunduğumuz kaliteli hizmeti özverimize ve elimizdeki imkanlara bağlamaktayız.