SEO Hizmetleri (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Hizmeti alanında mükemmel hizmet yıllardır Mimoza Bilişim’de. Mimoza Bilişim çalışkan ve fark yaratan SEO ajansı. Etik SEO anlayışımız ile uzun zamanlar kazanan olmanızı sağlıyoruz. Web siteniz amaçlı ve hedefli trafik ile dolacak
SEO Ajansı

SEO Uygulama Aşamalarımız

Mimoza Bilişim SEO Ajansı SEO uygulama aşamalarına planlama ile başlar. Daha sonra hedef belirleriz. Ayrıca müşterilerimize her hafta SEO raporu sunarız. Çalışmalarımızda başarı garantidir. BUnun nedeni biz ancak başarabileceğimiz işin altına gireriz. Fakat SEO anlamında siz değerli müşterilerimiz için başaramayacağımız şey yoktur.

SEO Adımlarımız

 1. Planlama
 2. Hedef belirleme
 3. Sonuç

Biz sektörünüz ile ilgili en az 10, yada 20 ila 30 arasında kelimede en iyilerden olmanız için çalışırız. Eğer ticari alt yapınız tam ise 1. liği optimizasyonlarımız sayesinde çok kolay bir şekilde elde edeceksiniz.

% 100 Hızlı Bir Siteniz Olsun

Biz en etik yollarla,sizleri uzun vadede kara geçirecek mükemmel SEO hizmeti sunuyoruz.

 1. SEO Çalışma Planı ve hedefi
 2. Anahtar Kelime Analizi & Stratejisi
 3. Arama konsolları ayarlamaları
 4. Google Analytics ve Tag Manager kurulumu
 5. Yandex Metrika ve ısı haritaları kurulumu
 6. Yeniden pazarlama elemanları ve Facebook Pixel kurulumu
 7. Web Site Yapısı Optimizasyonu
 8. Hız Optimizasyonu
 9. İçerik Stratejisi & Optimizasyonu
 10. İnfografik Yaratımı
 11. Mailchimp kurulumu ve e-posta ile pazarlama
 12. E-posta şemaları yaratımı
 13. Her hafta düzenli maksimum optimize içerikler
 14. Lisanslı ahrefs ve SEMRush ile çalışma
 15. Backlink optimizasyonu
 16. Faydalı backlink sağlama hizmeti
 17. Rakip analizi
 18. 0’ıncı nokta (featured snippet) çalışmaları
 19. Yabancı dilde SEO olanağı
 20. Dizin kayıtları (directory listing
 21. Google ads danışmanlığı
 22. Sosyal medya reklamcılığı
 23. Lisanslı görseller ve lisanslı uygulamalar
SEO Ajansı

HEMEN ÜCRETSİZ SEO RAPORUNUZU ALIN

Hemen ücretsiz SEO raporunuzu alın ve 2 saatlik SEO danışmanlığı hizmetimizden faydalanın

Neler yapıyoruz?

Site İçi Optimizasyon

RAKİP ANALİZİ

İÇERİK GELİŞTİRME

YENİDEN PAZARLAMA

LİNK İNŞASI

YEREL SEO

GÖRÜŞLER VE MÜŞTERİLER

Güzel Kelimeler. Güzel İnsanlar.

BAZI GERÇEKLER

10'DAN FAZLA SEO UYUMLU WEBSİTESİ

5'TEN FAZLA TIKLAMA BAŞI ÖDEME KAMPANYALARI

EN ÜST SIRALAMADA 250 ANAHTAR KELİME

HER GÜN 500 ZİYARETÇİ

0
MUTLU MÜŞTERİ

Birçok iş yaptık ve hepsinden iyi sonuçlar aldık.

0
yıl
İŞ TECRÜBESİ

Bizimle çalış ve zirveye yürü.

0
BİTMİŞ PROJE

Birçok iş yaptık ve güzel sonuçlar aldık. Bizimle çalış ve zirveye yürü.

5N, 1K ile SEO Hizmetleri

5N, 1K ile SEO Nedir?

SEO Ne Anlama Gelir?

SEO İngilizce’de ki “Search”, “Engine”, “Optimization” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmekte olup, Türkçe anlamı “Arama Motoru Optimizasyonudur”.
Arama motoru optimizasyonu web sitenizin Google ve diğer arama motorlarında gelebileceği en iyi yere gelmesini sağlayan etkinlikler bütünüdür. Daha doğru bir ifade ile web sitenizin genel performansını Google ve diğer arama motorlarında için iyileştirme diyebiliriz.

Bu yapılan iyileştirme pratiklerini Google ve diğer arama motorlarıda web site sahiplerinden istemektedir. Bunun nedeni Google ve diğer arama motorlarının web sitelerini daha kolay sıralayabilme isteğidir. SEO kesinlikle bir web sitesinin değerinden daha fazla bir yere getirilmesi değildir.

Bir web sitesinin değerinden daha üst bir sırada sıralanması, aslında onun siyah şapkalı SEO diyede nitelendirilen teknikler kullanmasından belki kaynaklanabilir. Fakat bu saman alevi gibi olacaktır. Hatta kar elde etmesini dahi sağlamayacaktır.

SEO Ajansı
SEO ne demek?

SEO Nerede Yapılır?

SEO web sitenizin içinde (Site – içi SEO) ve web sitenizin dışında (Site – dışı SEO) yapılır. İlk koşulda, yani site içi SEO’da web sitenizin arama motorları tarafından bulunabilmesi için tüm ayarlamalar yapılır.
Site içi optimizasyon sağlanmadan, site dışı optimizasyona geçilmesi anlamsızdır.

SEO Ne Zaman Yapılır?

Web sitenizin SEO işlemlerine web sitenizin yapılma aşamasında başlanması en iyisidir. Fakat SEO adımları web sitenizin kurulum aşamasında tamamlanmadıysa, sonradanda olsa yapılması elzemdir.

Web siteniz SEO uyumlu olmadığı zaman, arama motorları web sitenizi doğru şekilde sıralayamaz. Belki ticaretinizin hakkı 1. sıra isede siz 1. sayfada bile olamayabilirsiniz.

Bu takdirde reklam verme yoluna gidebilirsiniz. fakat bu seferde reklam verme maliyetleriniz çok olacaktır. Her zaman ve mutlaka bir SEO ya (Search engine optimizer) ihtiyacınız olacaktır.

SEO Nasıl yapılır?

SEO bu konuda uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Ne yazık ki deneme yanılma yolu ile yapılabilecek bir şey değildir. Yada konu ile ilgili eğitim alınarak yapılmalıdır. SEO uzmanları konu ile ilgili tecrübelerini zaman içerisinde değişik çalışmaları sonucunda elde etmişlerdir. Fakat mutlaka konu ile ilgili eğitimler almışlardır.

SEO Niçin Yapılır?

SEO web sitelerinin arama motorlarında en iyi performansı göstermesi için yapılır. Bu performans, site içinde ve site dışında olmak üzere 200 farklı faktöre web sitenizin uyum sağlatılması ile olur.

Kim SEO Yapar?

SEO hizmetini bu alanda uzman olan kişilerden almalısınız. Bir SEO uzmanı almış olduğu eğitimler ve kazanmış olduğu tecrübeler ile en iyi hizmeti sunacaktır.

5N, 1K ile Site İçi SEO Nedir?

Site-İçi SEO Ne Demektir?

Site İçi SEO Web sitenizin kontrol alanında yapılan bir takım teknik ayarlamaları içerir. Bu ayarlamaları Google ve diğer arama motorları sitenizi daha kolay bulabilmesi için kendileri yapmamızı istemektedirler.
Bu manada etik SEO’da diyebileceğimiz SEO arama motorlarının sitemizi daha kolay bulmalarını hatta çok daha kolay bulup, algoritmasında en ilgili sorgu sırasına koymasını sağlar. Site – İçi SEO’su yapılmamış bir sitenin arama motorlarında bulunması ya şans eseridir, yada imkansızdır.

Site-İçi SEO Nerede Yapılır?

Site-İçi SEO adındanda anlaşılacağı üzere sitenizin içinde yapılır. Web sitenize admin girişi yapıldıktan sonra kontrol panelinizin ilgili kod yada arayüz alanlarında yapılacak işlemlerdir.

Yada direkt olarak kod alanında sadece site yöneticilerinin ulaşabildiği alanlarda yapılabilir

Site-İçi SEO Ne Zaman Yapılır?

Site-İçi SEO nun sitenizin kurulum aşamasında yapılması büyük önem arz etmektedir. Lakin arama motorlarının ve özellikle Google’ın yeni sitelere hemen sıra vermemesi gerçeği göz önüne alınırsa web sitenizin kurulumu tamamlandığında İç-SEO suda yapılmış olmalıdır. Bu taktirde daha çabuk sıra (index) alacaktır.
Web sitenizin SEO su kurulum aşamasında yapılmadıysa, en kısa zamanda yapılması büyük önem arz eder. Bu web sitenizin bulunurluğu açısından büyük önem taşımaktadır.

Site-İçi SEO Nasıl Yapılır?

Site-İçi SEO içerik yönetim sistemi kullanan yani İngilizce kısaltma ile CMS olan sitelerde ilgili CMS sisteminin yönlendirici işaretleri kullanılarak yapılabilir. Dünya’daki internet sitelerinin dörtte birinden fazlasının kullandığı WordPress CMS’si için en yaygın SEO eklentisi Yoast SEO aracıdır.
Opencart, Magenta, Prestashop, Shopify ve benzeri e-ticaret sistemleri içinde zaman zaman bazı faydalı SEO eklentileri üretilmektedir. Bu eklentiler sitenin kontrol panelinde olduğu için daha çok site içi SEO yu etkilemektedir.  Sitenizin dışındaki SEO ile bir ilgileri yoktur.
CMS ve e-ticaret sistemleri haricindeki özgün yazılım yada html ve html5 yapılı sistemlerdede kod bölgelerinde meta başlıklar, tanımlar ve anahtar kelimeler ayrı ayrı girilerek site içi SEO işlemleri yapılmaktadır.

Site-İçi SEO Niçin Yapılır?

Site İçi SEO arama motorlarının crawler Türkçe ifade ile örümceklerinin web sitelerini tararlarken, web sitenizin kolayca bulunabilmesi için yapılırlar. Google ve diğer arama motorları web sitenizi, meta etiketlerinizden, bağlantılama yapınızdan, resim alt ve meta etiketlerinizden olmak üzere bir dolu yöntemler ile bulurlar. Bu nedenle Site-İçi SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını kesinlikle yapılması gerekir diye söyleyebiliriz.

Kim Site-İçi SEO Yapar?

Arama motorlarının dizinleme, sıralama sistemlerine yıllardır aşina olanlar, tecrübe kazanmış web site sahipleri bu işi yaparlar. Fakat her ne kadar tecrübe kazanmış olsalarda site içi seo nun genel anlamı kadar çok genişçene bir konudur. Örneğin ben ilk defa web siteme bundan 12 yıl önce 2008 yılında SEO uygulamıştım. Son 3 yıldan bu yana ise Mimoza Bilişim SEO Ajansı portfolyo sitem ile kazandığım müşterilerim için SEO işlemlerini gerçekleştirmekteyim.

5N, 1K ile Site Dışı SEO Nedir?

Site Dışı SEO Ne Anlama Gelir?

Site dışı SEO, en çok sitemizin dışında, kontrol panelimizde olmayan SEO işlemlerine verilen addır. Bağlantı inşası da denilen site dışı SEO web sitemize kaliteli ve web sitemiz ile ilgili sitelerden kaliteli bağlantı almaya da denir.

Site Dışı SEO Nerede Yapılır?

Site dışı SEO sosyal medya alanlarında, forumlarda, diğer site ve bloglarda yapılır. text (metin), resim, video, infografik vb. içerisine link eklenerek yapılmaktadır. Böylece sitemize bir dolu yerden bağlantı çekip bir nevi sitemizin diğer alanlarda reklamını yapmış olacağız.

Site Dışı SEO Ne Zaman Yapılır?

Site dışı SEO, sitemizin tasarımı ve iç seo ayarları tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. İç seo ayarları yapılmamış bir siteye, dış seo yapılması mantıksız hatta zararlı olabilecektir.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Dış SEO, sosyal medya, araçlarına yazı, resim, video ve infografik girilip sitemize link çekerek yapılır. Aynı zamanda forumlar ve diğer sitelerin ve blogların yorum bölümleri bu amaç ile kullanılabilirler.

Site Dışı SEO Niçin Yapılır?

Site dışı SEO, mantık olarak web sitenizin dışarıda yani web sitenizin dışında ücretsiz reklamının yapılması için yapılır. Bir nevi başka kaynaklar, web sitenizi sektörünüzde referans olarak göstermektedir. Böylece web sitenize hem geribağlantı (backlink) sağlamış, hemde tanıtım sağlamış olursunuz.

Kim Site-Dışı SEO yapar?

Site dışı seo yapacak kişilerin teknolojik donanımı tam olması gerekir. Örneğin web sitenizi tanıtmak için kaliteli videolar, infografikler, görseller veya yazılar hazırlayacak. Bunları yayınlayacağı yerlerde üyeliklerini ücretsiz yada ücretli olması gerekecektir.