Bir Web Tasarım Firması nın 7 Özelliği

Web Tasarım Firması

Kaliteli hizmet sunan bir Web Tasarım Firması nın 7 özelliğini anlatacağımız yeni yazımızda sizlere konuyu listeledikten sonra bir hikaye ile anlatmayı yeğledim.

Kaliteli bir Web Tasarım Firması nın 7 özelliliği

  1. Güvenilirliği
  2. Referansları
  3. Özgün ürün ortaya koyması
  4. Lisanslı ürünler ile çalışması
  5. Teknik alt yapısı
  6. Kod bilgisi
  7. Yenilikleri takip ediyor olması

Ömer bey Ankara’da bir kırtasiye dükkanı sahibi olsun. Müşterilerinden gözlemlediğine göre insanların daha çok internetten alışveriş yaptıkları kanısına varmıştır. Zaten bir esnaf olduğu için işlerini internetten de yapabileceğini hatta zamanla tamamen internete taşıyabileceği kanısına ulaşmıştır. Kendisine büyük bir depo kiralar ve görür ki depo kiralama ücretlerinin işlek bir caddede kırtasiye dükkanı açmaktan çok daha uygun olduğunu anlar. Yıllardır esnaflığından edindiği tecrübeye göre bir işte güvenilirlik en üst koşuldur.

Ömer bey bu neden ile kendisine güvenilir bir Web Tasarım Firması bulması gerektiğini düşünür. Peki nedir bu güvenilirlik ölçütleri. Örneğin bu Web Tasarım Firmasının yaptığı siteler işlevlerini yerine getiriyor mu? Bir saldırıya uğrayıp, zarar görmüşler mi. Yada en önemlisi yaptığı siteler işlevlerine uygun olarak internette bulunuyorlar mı. İnsanlar yaptıkları yatırımın meyvelerini alabiliyorlar m? Ömer bey bu sebeple internette içerinde SEO (yani arama motoru optimizasyonu) ve web tasarım geçen aramalar yapar ve ilk 10 sonuçlar içerinde Mimoza Bilişim ile karşılaşır.

Sitedeki çalışmalar bölümünü ziyaret eder ve hali hazırda yaptığı çalışmaları inceler. Siteler hakkında verilen raporlara göz atar ve Mimoza Bilişim ile çalışabileceği fikrine varıp iletişim sayfalarından kendilerine ulaşır.

Özgün İçerik Ortaya Koyuyormu

Ömer bey kafasında oluşturtmak istediği projeyi anlatır. Projesinin özgün ve standartlarının istediği şekilde olmasını ister. Sitesinde özgün ve kaliteli mataryeller kullanılacağı bilgisini aldığına mutlu olmuştur.

Ömer bey firmasının açacağı ilk ve tek internet sitesi olacağı düşüncesinden yola vararak sitesininde lisanslı ürünler kullanılması ister. Kendisine grafik tasarım, Logo, şablon vs. her türlü içeriklerinin özgün olacağı bilgisi verilir ve çok mutlu olur. Teknik alt yapı olarak gerekli olan tüm araçlara sahip bir firma ile çalışacağını öğrenince artık kararını vermiştir.

Kodlama Bilgisi

Sitesini hazırlayacak olan Mimoza Bilişim firmasının ne zamandır web tasarımı ile ilgilendiğini sorar ve 2000 yılından bu yana basit html ve takibi yıllarda içerik yönetim sistemleri (CMS) ile ile çalışmalar yaptığını ve zaman içerisinde CSS ile JavaScript becerilerinin olduğunu öğrenince mutlu olmuştur.

Devamlı bir gelişme içerisinde olan ve yenilikleri takip eden bir firma ile çalışmayı Ömer bey çok uygun buldu. Hikayemizde ki Ömer bey temsili bir karakter olması ile birlikte bizleri tercih eden onlarca müşterimize benzer bir hikayedir.

Bir Web Tasarım Firması nın 7 özelliğini listeleyip hikayeleştirerek anlattığımız yazımızda sadece kendimizden bahsetmedik. İşini doğru ve düzgün yapan her firmayı kastettik. Eğer içerinde web tasarım ve SEO geçe sorgularda Google dahil arama motorlarında bulunuyorsak ve sektörde her nekadar genç bir firma olma yolunda olsak bile çalışkanlığımız ile göz dolduracağımız sözünü vermekteyiz. Hepinize iyi bir çalışma hayatı diler sevgi ve barış ile kalıp dostluk ile yaşamamızı dilemekteyiz Teşekkür ederiz.

(Visited 24 times, 1 visits today)

About the Author

Leave a Comment

submit loader