İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten para kazanma yöntemleri yazımızın sizlere faydalı olması dileği ile. İnsanların hemen hepsi sürekli olarak o yada bu şekilde internetteler. Cep telefonları, bilgisayarlar vb. Durum böyle olunca internet insanlık için büyük bir pazar yeri halini aldı. Yemeğimizi internetten söylüyoruz. İnternette oyun oynuyoruz. İnternette yapamadığımız pek bir şey kalmadı.

İşte O Harika Liste

 1. Blog açıp para kazanma.
 2. Öğren kazan aktiviteleri ile kripto para kazanıp nakte çevirme
 3. Çevreye web siteleri yapma
 4. Oynadığınız oyunlardan para kazanma
 5. Dijital pazarlama öğrenip, SEO ve reklamcılık faaliyetleri
 6. Yazılım öğrenip para kazanma
 7. Oyun yazarı olup para kazanma
 8. Uygulama geliştirip para kazanma
 9. İçerik yazarı olup SEO dostu içerikler ile para kazanma
 10. SEO editörlüğü yapma
 11. E-ticaret ile para kazanma
 12. Ses dosyaları oluşturup (beats) bunları satarak para kazanma
 13. Video (Youtube kanalı) açıp para kazanma
 14. Online kurs açıp internetten satışını yapıp para kazanma
 15. İnternette kendi reklamımızı yapıp, özel dersler verip para kazanma
 16. Bilgili yada uzman olduğumuz alanlarda danışmanlık yapıp para kazanma
 17. Ev ofis şeklinde çalışıp çağrı merkezi elemanı olarak görev yapma
 18. Ortaklık (affiliate) programları ile para kazanma
 19. Çeviri işi alıp para kazanma
 20. Kısaca bilginiz olduğu her alanda, internetten hem konforlu, hemde neredeyse hiç sermayesiz para kazanabilirsiniz.

Şimdi bunları tek tek anlatalım. Şimdiye kadar bu yöntemlerin yüzde yetmişinden para kazandım. Uzun zamandır sadece internetten para kazanmaktayım. Ve Ayrıca 15 yıla yakındır internetten para kazanıyorum. 10 bin lira ile 30 bin lira aralığında alabileceğiniz bir bilgisayarla bu paranın katlarını kazanabilirsiniz. Sadece doğru bilgi size bunu sağlar. Emin olun. Şimdi internetten para kazanma yöntemlerini beraber öğrenelim.

Blog Açıp Para Kazanma

İngilizce’de “Do it Yourself” olarak geçen ve kendi kendine yap modelini benimsemeliyiz. Şu anda o kadar güzel bir ülkemiz varken insanlarımızın çoğu fakir. Belkide doğruları yanlış yerde arıyoruz.

Edebiyatı bırakıp hemen blog açıp para kazanma yöntemlerini anlatayım.

İlk önce alışkanlık ve teknoloji okur yazarlığı kazanmak için ücretsiz blog servislerinde ücretsiz siteler/bloglar açın. Ayrıca teknoloji kültürünüzü üst düzeyde tutmak için bilgisayar ve teknoloji yayınları okuyun. Ücretsiz blog açabileceğiniz başlıca blog sistemler şunlardır

Ücretsiz Blog Açma Sistemleri

 • WordPress
 • Wix
 • Weebly
 • Blogger

Daha sonra ise sizlere yıllık maliyeti 100 ₺ yi bile geçmeyecek bir web blogu açın. Ülkemizin resmi alan adı sağlayıcısı METUNic sisteminden yıllık 20 ila 50 ₺ aralığında satın alabileceğiniz bir alan adı alınız. Ve aynı yerden sitenizi barındırabileceğiniz bir hosting satın alınız. Hosting ile ilgili şu bağlantımdan bilgi alabilirsiniz. https://mimozabilisim.com/knowledgebase/hosting/ ayrıca alanadı ne demek bu bağlantıdan öğreniniz. https://mimozabilisim.com/knowledgebase/domain/ Web sitenizin Google bulunabilirliğini artırmak için ülkemizin en geniş kapsamlı SEO grubuna üye olun. https://www.facebook.com/groups/790139714474633 Bununla beraber ülkemizin en geniş web master forumuna üye olmalısınız. www.r10.net

Sonra web sitenizde mutlaka lisanslı araç ve materyeller kullanmalısınız. Lisanslı araçlar için “Envato Elements” sistemini kullanabilirsiniz. Fakat bu sistem ülkemiz koşullarında dolar fiyatının çok yükselmiş olmasından dolayı kullanımı imkansız hale geldi. O halde Google’da Hepsi Lisans diye bir arama yaptığınızda karşılaşacağınız hepsi lisans isimli siteden bu ve benzeri lisanslamalarınızı ortak kullanım sunan sistemlerle sağlayabilirsiniz.

Daha çok öğrenmek için daha çok soru sormalısınız.

Bu yöntem ile kazanç imkanınız değişkenlik gösterir. SEO bilgisi, alan bilgisi (içerik için) vb faktörler rol oynar. İnternet faturanızı ödeyebileceğiniz gibi, ayda 10 bin ₺ den fazla kazanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyadan yönlendireceğiniz ziyaretçiler çok olursa, 10 bin ₺ den daha fazla kazanabilirsiniz. Ne demişler kiminin bilgisi, kiminin sosyali 🙂 bu işin şakası

Öğren Kazan Aktiviteleri İle Kripto Para Kazanın

İngilizce biliyorsanız internette earn and learn yazın. Yada bilmiyorsanız internette öğren ve kazan kripto para yazın. Karşınıza bir dolu imkan ve fırsat sunan web siteleri çıkacaktır. Bu para geçimlik değil daha çok harçlık olacaktır fakat kişi başı 100 dolar kazanma potansiyeliniz var.

Bazı servisler Binance, Coinbase

Çevreye Web Siteleri Yapma

Blogger oldunuz ve artık bazı şeyleri biliyorsunuz. Yeni çıkan kanunlara göre her işletmenin bir web sitesinin olması gerekmekte. Çevreye site başı 1000 lira ile 5000 lira arasında siteler yapın. Her bir web sitesini 1 haftada bitirebilirsiniz. Kazanç potansiyeliniz aylık 20 bin lira. Ayrıca kendinize bir web sitesi yapıp reklamınızı Google ve sosyal medya ile yapın. Ayrıca SEO yapmayı öğrenin ve web sitenize kaliteli içerikler yazın. Şu aşağıdaki bağlantıları inceleyiniz;

https://mimozabilisim.com/seo-uyumlu-makale-ornegi/
Oynadığınız Oyunlardan Para Kazanın

Eğer bir oyun tutkunu iseniz oynadığı oyunlardan para kazanan bir dolu insan duymaktayım. Bu konuda fazla bilgim yok fakat internette araştırma yapabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Öğrenip, SEO ve Reklamcılık Faaliyetleri

Dijital pazarlama çok geniş bir alan. Her kesin mutlaka yabancı dil adına İngilizce bilmesi gerekliliğini öneriyorum. Bu şekilde Linkedin üzerinde bir dolu kursa uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunun yanında 2 Türk ve 1 Hindistanlı tarafından Amerika’da açılan Udemy web sitesinde bir dolu dijital pazarlama kursu bulunmakta. Google dijital atölyeden dijital pazarlama sertifikası alabilirsiniz. Bunun ile beraber Google Skillshop kurslarını alıp bir Google iş ortağı olabilirsiniz.

Yazılım Öğrenip Para Kazanın

HTML, CSS ve JS ile başlayıp, kendinize bir yazılım dili seçebilirsiniz. Bu alanda üniversitelerde bölümler var. Ben çok fazla yetkindeğilim fakat yine Linkedin ve Udemy ile benzer sitemler ile bunu yapabilirsiniz.

Eğer dijitalde para kazanmak istiyorsanız yinede temel HTML ve CSS mutlaka bilinmeli.

Oyun yazarı Olup para Kazanma

Unity 3D vb sitemler ile C# vb. yazılım dillerini öğrenip bir oyun yazarı olup para kazanma şansını yakalayın. Fakat bu alanda en az 2 yıllık bir çıraklık evrenizden sonra bu serüvene başlamanızı öneririm. Yani ilginiz varsa bile öğrendiğim bir bilgiye göre en az 2 yıl para kazanamazsınız.

Uygulama Geliştirip Para Kazanma

Yazılım ve oyun geliştiriciliği gibi üst segment bir alan sayılabilecek bu alanda yine para kazanabilirsiniz.

İçerik Yazarı Olun ve SEO Uyumlu Makale Yazın

Bu konuda siz değerli okurlarıma tavsiyem 100 kelimelik bir içeriği 25 liradan daha uygun yazmayın. Konu ile ilgili öğrenimleriniz çok olsun ve kaliteyi ücreti ile satın. Özellikle ülkemizde kaliteli yazı bulmak çok zor.

SEO Editörlüğü

SEO konusunda bilginiz var. Fakat daha çok part time bir iş arıyorsanız yada kendinizi alanda geliştirmek istiyorsanız bir SEO uzmanı için SEO editörlüğü yapıp para kazanın.

E-Ticaret İle Para Kazanın

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında belkide en kazançlı model. Ortaklık (affiliate) yöntemi ile yada direkt olarak sahip olduğunuz ürünleri satarak yada hizmet vb satarak para kazanın. Örneğin ben bu sitede SEO ve dijital pazarlama hizmeti sunuyorum. Şu ilgili bağlantımı izleyebilirisiniz.

Biraz sermaye gerektiren bu alan, aslını sorarsanız ROI (Rate of Investment) ile doğru orantılı olmalı. ROI yatırımın geri dönüşü anlamına gelmekte. Yani örneğin 5 bin ₺ sermaye elde ettiniz. Bu sermayeyi, başta bahsettiğimiz DIY yöntemi ile, yani kendi kendine yap yöntemi ile başarabilirsiniz. Web tasarım öğrenin. SEO öğrenin. Dijital reklamcılık öğrenin. BU şekilde 0 sermaye ile sadece bilgisayar ve internet bağlantısı ile çok paralar kazanabilirsiniz.

Ses Dosyaları Yada Podcastler İle Para Kazanın

Bir başka yöntem. Daha çok bir hobi yada ilgi alanını paraya dönüştürebilecek bu modelde pek para kazandığım söylenemez. Fakat bu alanda yetenekli yada yeteneklerini bu yönde geliştirenler için harika bir yöntem.

Diğer maddeler; ( İnternette Para Kazanma Yöntemleri )

Video (Youtube kanalı) açıp para kazanma
Online kurs açıp internetten satışını yapıp para kazanma
İnternette kendi reklamımızı yapıp, özel dersler verip para kazanma
Bilgili yada uzman olduğumuz alanlarda danışmanlık yapıp para kazanma
Ev ofis şeklinde çalışıp çağrı merkezi elemanı olarak görev yapma
Ortaklık (affiliate) programları ile para kazanama

bu anlattıklarımızda bilgi olarak sunulduğu için ayrıdan okumaya vakit harcamadan hemen işe koşmanızı önermekteyim. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Sorunuz varsa mutlaka yorum bölümünde sorunuz.

Kısaca bilgi, beceri yada yeteneğinizin olduğu her alanda, internetten para kazanabilirsiniz. Çok okuyun. Çok çalışın. Bu yazıyı yenilediğim tarih olan Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü 29 Ekim. Hepimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerim ile kutlarım. Ne mutlu Türk’üm diyene. G.M.K. Atatürk.

İnternette Para Kazanma Yöntemleri

İnternette Para Kazanma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.