Web Sitesi SEO Çalışması

Web sitesi SEO çalışması isimli yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda web sitesi SEO çalışması hakkında bilgi verilecektir. . Bu yazı web sitesine SEO yaptırmak isteyenler için bir ilham kaynağı olabilir. İlk önce web sitesi ve SEO kavramlarının ne olduğu hakkında konuşalım.

Web Sitesi Nedir?

Web sitesi bir alan adı (ör: google.com) vasıtasıyla, bir barındırma alanında içerikleri barındırır. İnternet üzerinden tüm Dünya’nın hizmetine sunulur. Yada bazı bölge ve ip’lerde yasaklanmış/sansürlenmişde olabilir. Web siteniz sanal bir katalog olarak düşünülebilir. Web siteleri günlük haber girilen haber sitesi olabilir. Güncel bilgilerin paylaşıldığı blog siteside olabilir. Kurumsal yada kişisel bir iş sitesi, yada bir e-ticaret siteside olabilir. Bir arama motoru yada geniş ölçekli bir blog’da olabilir. SEO nedir hakkında ki makalemiz için bağlantımızı ziyaret edebilirsiniz. https://mimozabilisim.com/seo-nedir/

Sektörlere Göre Web Sitesi SEO Çalışması Nedir?

Haber Siteleri İçin SEO

Türkiye’de haber siteleri, ülkemizde bulunan sayısı çok fazla olmayan haber ajanslarından alırlar. Hepsi o gün gerçekleşmiş ve kaydı tutulan 100’e yakın haberi sitelerinde yayınlamaktalar. Tabi bu yereldeki haber siteleri için söylenebilir. Hepsi birbirinin aynı olan bu haberler editörler tarafından yeniden düzenleniyorlar. Hal bu şekilde olunca hepsi bir birinin aynı 1000 lerce içerik, değişik versiyonları ile WEB’de yayınlanıyor. Google arama motorunun en sevmediği şeylerden biri kopya yada birbirine eş olan içerikler. Bu durum haber sitelerinin para kazanmasını hayli zorlaştırmakta. Siz yinede bir haber sitesine sahipseniz, sonra ki bölümlerde anlatacağımız site içi SEO ayarlarınızı çok iyi yapın. Ve site dışı SEO ile beraber, yeniden pazarlama ve hedefleme tekniklerini kullanınız. Google News’e kayıt için tüm eksikliklerinizi tamamlayıp şansınızı denemelisiniz.

Blog Siteleri İçin Web Sitesi SEO Çalışması

Güncel içerik girilen blog siteleri, eğer içerikleri özgün iseler Google tarafından pek sevilmekteler. Google bu şekilde ki özgün ve sürekli içerik girilen web sitelerini çok sevmektedir. Böyle web siteleri Google adsense yada diğer reklam avantajlarından para kazanabilir. Alanı ile ilgili sahibi kişi yada kurumun reklamını yapabilir. Blog web siteleri iç SEO ayarlamaları ve dış SEO ile yeniden hedefleme kampanyaları bire bir iyi olacaktır.

Bir blog sitesinin Google Adsense ile para kazanması için günde 1000 trafiği olmalıdır. Bu arada bazı sektörler (İngilizce içerikler, finans sektörü vb.) diğerlerine göre daha çok kazandırmaktadırlar.

Aşağıdaki kaynaklardan bilgi alabilirsiniz.

https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=tr

https://support.google.com/google-ads/answer/2453998?hl=tr

https://support.google.com/searchads/answer/9001130?hl=tr

Web Sitesi SEO Çalışması

Kurumsal ve Kişisel Siteler için SEO

Kurumsal yada kişisel (Freelance) iş sitelerinde sitenin görünümü yada kullanıcı deneyimi büyük önem arz etmekte. Diğer tüm ayarlamalar site içinde ve site dışında aynıdır. Bu alanda rekabetin çok olduğu alanlarda sitenize biraz daha önem vermeniz gerekiyor. Çünkü Dünya sizi siteniz ile tanıyor.

E-Ticaret Siteleri Web Sitesi SEO Çalışması

E-Ticaret siteleri için web tasarım SEO çalışması farklı boyutlara sahiptir. E-ticaret siteleri rekabetin en kesif olduğu alandır. İlk 10 sırayı e-ticaret devleri çoktan almıştır. Tabi bu sıralamalar ürün bazında olan sıralamalar üstelik. Öbür taraftan, zaten bu tahmin edebileceğiniz e-ticaret devlerini yeni açılan bir web sitesi ile geçmeniz imkansızdır. Diğer yönden ürün bazında spesifik bir özelliğinizin olması, sizi o üründe 1. yapabilir. Örneğin WEB’de en ucuzmu, yada benzeri olmayan bir kalitedemi, yada sadece sizdemi var, ve benzeri. Bu gibi şeyleri planlamalısınız. Bunun ile beraber niş bir alandada e-ticaret sitesine yönelebilirsiniz.

E-Ticaret ve Reklam

Web tasarım SEO çalışması sadece bunlar ile kalmamalı. Bunun ile beraber amacınız para kazanmak olduğu için akılcı bir şekilde Google ve sosyal medya reklamcığını kullanmalısınız. Bir reklam kampanyanız düzenli ve en az 2 yada 3 ay sürmeli. Bu şekilde reklam verdiğiniz halde kaybetmenizi reklamınızı veren kuruluşlar istemez.

Facebook Pixel kurulumu ile web sitenize girenlerin takibini Facebook yapay zekası ile tutar. Bir sonraki makalemizde web sitenize Facebook Pixel kurulumunu anlatacağız.

Bunun ile beraber, Google ADS’te harika araçlara sahiptir. Google tag manager ve Analytics araçları yardımı ile web sitenize olası müşterileri çok harika bir şekilde çekerler.

Web sitesi SEO çalışması yazımızı sizleri hizmetlerimiz ile bilgilendirerek sürdürüyoruz. Eğer Mimoza Bilişim Profesyonel SEO Ajansından ücretsiz SEO danışmanlığı isterseniz yazımıza bir yorum bırakınız. Bize iletişim bilgilerimizden ulaşınız.

0 530 571 40 67

Mimoza Bilişim size bir telefon kadar yakın. (Her zaman)

10 Madde ile Web Tasarım SEO Çalışması

Web tasarım SEO çalışması ile sunduğumuz hizmetler takdire şayandır.

Web tasarım SEO çalışması hizmetimiz maddeler halinde şu şekilde ilerler

  1. Site SEO Analizi

SEMRush ve Screaming Frog araçları ile site SEO analizi ve eksikliklerin belirlenmesi

Belirlenen eksikliklere binaen SEO puanlarının 100 üzerinden 100’e ulaşması

2. Anahtar kelime belirleme ve hedeflemeler

3. Haftalık ilerlemelerin site sahibine sunulması

4. Rakip analizleri

5. SWOT analizleri

6. Yeniden hedefleme ve yeniden pazarlama teknikleri

7. Site dışı SEO ve bağlantı sağlama

8. İnfografikler oluşturma

9. Video SEO çalışmaları

10. SEO çalışmamız en az 3 aylık bir süreci kapsar

Web tasarım SEO çalışması hizmetimizden faydalanmak mı istiyorsunuz. Hemen bize iletişim bilgilerimizden ulaşınız.

One thought on “Web Sitesi SEO Çalışması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.